image description
Kadın, 35, İstanbul

Şöhret

Yazdığı kompozisyonla okullar arasında birinciliğe layık görülen öğrencim yanıma geliyor:"Öğretmenim baş dönmesi için ilacınız var mı? Bu şöhret benim başımı döndürmeye başladı."

Mantık hatası

Şu ana kadar en ufak bir kazancı olmamasına rağmen, babam sayısal loto ve şans topu oynamaktan vazgeçmiyor. Kazanan numaralar açıklandığında ise yorumu aynen şöyle oluyor; "Aslında ne kadar kolay numaralar yahu. Ben nasıl oldu da bilemedim?" Nasıl bir mantıksa bu benim babamdaki?

Zeytin

Aylardır "Anne" ve "Baba" demesi için gözüne baktığımız kuzenimin söylediği ilk kelime "Zeytin" oldu. Eeee bebekler de artık beklentilerin dışına çıktı.

Eşofman

Babam bir telaşla yanıma geliyor ve "Annen eşofmanımı balkona asmıştı, ama altını bulamıyorum. Herhalde uçtu. Ben bir bakıp geleyim." diyor. Geldiğinde ise gayet sinirli "Neden eşofmanın üzerimde olduğunu söylemedin?" diye çıkışıyor bana. E babacım, sen üstündeki eşofmandan haberdar değilsen, ben ne yapabilirim ki?

Zayıf

Dersaneye gitmeden önce beş tane olan kuzenimin zayıfları, dersaneye gitmeye başladıktan sonra dokuza yükseldi. Kendini kurtarmaya çalışan hazır cevap kuzenimin yorumu ise şöyle oldu: "Babacığım dersane işe yaradı. Öyle yarım yamalak kalacağıma bütün derslerden kalıyorum. Dersane sayesinde kalmanın hakkını veriyorum."

İmdat

Mahallede "İmdat, imdat" diye seslenen kadının yanına panik içinde koşuyor annem. Kadını kendine getirmek için de elindeki şişede bulunan suyu kadının yüzüne boca ediyor. Nerden bilsin benim yardımsever annem, kadının çocuğunun adının "İmdat" olduğunu ve kadının oğlunu çağırdığını.

Su

Kafede otururken siparişleri verdiğimiz garson yaklaşıyor ve hamile olan kuzenime dönerek "Suyunuz geldi." diyor. Doğumdan son derece korkan kuzenim bir panikle ayağa fırlıyor ve başlıyor feryada "Neeee? Suyum mu geldi? Ama daha doğumuma 4 ay var."

Ekonomi

Pazarda canı sıkıldığı için annesini kolundan çekiştirip duran miniğe annenin verdiği tepki: "Lütfen oğlum. Şurda ekonomiyi canlandırmaya çalışıyorum."

Tenefüs

Ders işlerken bir sorunları olduğunda yanıma gelen öğrencilerime "Ders bittiğinde daha ayrıntılı bir şekilde konuşuruz. Tenefüste gelin yanıma." diyorum. Geçen gece kendimi, arkadaşını bana şikayet eden kuzenime "Şimdi git, tenefüste gel." derken buldum. Bu yaz tatilinde iyice dinlensem iyi olur.

Plazma

Televizyonda yayınlanan yarışma programında 82 ekran plazma kazandığını öğrenince bayılan, ayıldığında ise "Ben sevinçten fenalaştım ama plazma neydi ki?" diye soran ve herkesi kahkaya boğan yurdum insanından başkası değildir.