image description
Kadın, 42, Ankara

Güvenlik zarı

Telefondaki müşteriye güvenlik kontrolü sırasında "Annenizin kızlık zarı?" diye soran bendim. Ve fakat alkış istemiyorum. Yeterince utandım çünkü.

Öğretmenim canım benim

Oğlumun öğretmenini bilgi ve becerisine, referanslarına göre değil de; boyuna posuna, kaşına gözüne, medeni durumuna bakarak seçmeye çalışan hatta tercihinde ısrarcı olan sevgili kocamı ayakta alkışlıyorum.

Harç usulü

Kocamı haraca bağladım. Geç gelmek 50 YTL, ağlatmak 75 YTL, yemeği beğenmemek 30 YTL, özel günleri unutmak 1 gün katıksız hücre ve de 100 YTL, olur olmadık zamanda istemeye henüz paha biçilemedi, açık hesap çalışıyoruz...

Soyun

Hava alınında güvenlik şeridinden geçen adamlar kemerini çıkarıp takarken neden kasım kasım kasılıyor anlamadım. Biri onlara soyun dedi sanki...

Olmaz ki ama

Bir İtalyan fantezimiz vardı; onu da bir İtalyan'ı getirip başımıza patron yapmak suretiyle yerlebir ettiniz ya daha ne diyeyim.

İhtilal marşı

29 Ekim 2002. Bodrum Halikarnas Disko'dayız. Birden müzik değişiyor ve Dj Onuncu Yıl Marşı'nı çalmaya başlıyor. Ne kadar Türk varsa hepsi havaya fırlıyor, hazırola geçip koro halinde eşlik ediyor. Turistlerin yüzündeki korku ve dehşeti anlatacak kelime bulamıyorum. İhtilal filan oldu zannettiler kesin.

Ver coşkuyu

Hamileliğinin son gününe kadar kocamı elimden kaçırırım kokusuyla, cinsel hayatına son sürat devam eden ve sırf bu yüzden erken doğum yapan sivri zekalı var mıdır benden başka?

Salla gitsin...

"Ne kadar sallarsan salla..." teorisini çürütmek üzere oğlumun üzerinde yaptığım yüzlerce deneme başarısızlıkla sonuçlandı. Taman kabul ediyorum, doğruymuş.

Kimmiş o güreşenler?

Ailece bir arada bulunduğumuz bir ortamda oğlum arkadaşını güreşte nasıl yendiğini anlatıyor, beş dakika sonra da tekrar oyuna dalıyor. Derken babam giriyor içeri oğluma ' Kimmiş bakayım oğlum o güreşenler. ' diye soruyor. Birkaç dakika düşündükten sonra oğlumdan gelen cevap ' Annemle babam.'