image description
Erkek, 31, İstanbul

Evlatlık

"Amca sanırım ben evlatlığım." dedi. "Neden öyle düşünüyorsun?" dediğimde ise; "Hem annem hem babamda dövme var ama bende yok, onların çocuğu olsaydım bende de olması gerekirdi." diye dahiyane açıklamasını yaptı. E bana da ısırıktan dövmesini yaparak aileye dahil etmek kaldı geriye.

Aydınlandım

Reyonda bir şeyler arayan yaşlı bir teyze boya aradığını söyleyip "Bu değil mi?" diyerek ağda kutusunu gösteriyor, onun ağda olduğunu söylediğimde ise "Tövbe, hiç kullanmadım!" diyor. Bense bana verdiği bu eşsiz bilgi için teşekkür edip ortamdan hemen uzaklaşıyorum.

Bir soru bir(!) cevap

"Eskiden beridir içmem. Yolculuk yaptığımda ortalık evladım da sorar sürekli ama otobüste bile içmem. Ee içsem nasıl gideceğim tuvalete? Hem tutamam ben o kadar saat!" dedi, sadece ve sadece kahve içip içmeyeceğini sorduğum Nuriye teyzem. Kesin sayıyla veriyorlar, kesin!

Hacı Kırmızı

Umreden geldiğin halde beyaz ihramını çok sevmiş ve çıkarmak istemiyor olabilirsin, tamam ama neden kırmızı sütyenin üstüne ihramını giyiyorsun? Hadi giydin, neden kapıyı öyle açıyorsun Müberra Teyze!

Sabah duası

Evden çıkarken; "Başkasının evladı olsan suratına bakmam ama insanın kendi evladı olunca mecburen katlanıyor işte." dedi annem. Sabahın 6'sı da olsa annedir ve bir sebebi mutlaka vardır diye düşünüyorum...

Zemzem shot

Umreden gelen akrabaya yapılan ziyarette, zemzem suyu bir tepsi içinde shot bardağıyla servis ediliyor. Ben üçüncü shottan sonra, bulunduğum ortamdaki meraklı ve şaşkın gözlerin farkına varıyorum. Tövbe Yarabbi, çarpılmasak bari.

Müzmin ve Hamarat

Yaptığım musakka, misafirlerden tam puan aldıktan sonra annemin isyanıdır; "Bu musakka, bizim oğlanın elimizde kaldığının ispatıdır. Artık evlendiremeyiz biz bunu!" Haklı ama şimdi, ne gerek vardı?

Derli toplu

Evi toplarken hızının alamayıp yarısını tamamladığım, 3 bin parçalık yap-bozu da toplamış canım arkadaşım. Akşama severken öldürmeyi düşünüyorum!

İnsanlık

"Pardon bakar mısınız?" dediğimde "Ne var be!" demeseydin; ben eteğinin çorabına sıkıştığını söylerdim, sen de onu düzeltirdin. Şimdi herkese yayın yaparsın öyle, oh olsun!