image description
Kadın, 39, İstanbul

1 Numara

Her fırsatta yatakta ne kadar iyi olduğunu anlatan yeni sevgilim, arabada öpüşürken boşalınca, eski sevgililer listesine bir numaradan giriş yaptı.

Bu neydi ki şimdi

Sivri biberi acı mı diye diline değdiren, o acıyla göz yaşlarına boğulan, biberin acısı geçmiş elleriyle gözünü silen, daha da can yanmasıyla burnu akınca eliyle burnunu silen ve bir anda yüzü sanki bir alev topuna dönüşen benden başka kesin başkaları da olmalı diye düşüyorum.

Boyun sendromu

İlkokula giderken aynı mahallede oturduğumuz çocuklardan biri beni kuytuya çeker boynumdan öperdi ve ben de inanılmaz zevk alır, her çağırdığında giderdim. Şimdi en çok hoşlandığım şeyin boynumdan öpülmek olması, sanırım çocukken aldığım zevkin bir parçası olsa gerek diye düşünüyorum.

Rezillik

İşe gelirken iki tane arabayla yarışırken çok mutluydum da, polis arabasının plakamı anons ederek sağa çek demesindeki yüz ifademi umarım kimse görmemiştir. Rezil oldum ya!

Yok artık

Bundan 5 sene önce yazlıktayız ve yazın en sıcak olduğu günlerinden biri. Saat 03.00 civarı. Herkes balkonda, uyumanın imkanı yok. Sessiz ve gergin bir bekleyiş, herkes bir şey olacak ya da deprem olacak diye bekliyor sanki. Balkonlar içiçe ama herkes sıcaktan bayılmış durumda kimse konuşmuyor. O sırada apartmanlardan birinden bir gaz sesi geliyor. Yaklaşık bir 3 saniye sürüyor. Millet kopuyor ve herkes içeri koşuyor. Gece bitiyor.

Ara artık

Bir anda içimi bir sevinç kaplıyorsa, içim titriyorsa, gözlerim caddelerde arabanı arıyorsa, gözüm telefonda kalıyorsa, adını rehberden bulup seyrediyorsam, yaşananlar bir bir geçiyorsa aklımdan ve mideme ağrılar giriyor, heyecandan ölecek gibi oluyorsam anla ki yine (ve hep) aklımdasın. Artık bas şu tuşa ve ara beni Mehmet.

Uyanık

İşe geç kaldığı zamanlarda, içeri girmeden tuvalete girip eşyalarını orada bırakan ve cep telefonuyla konuşarak içeri giren, sanki çok önceden gelmiş gibi davranan ve sonra gidip eşyalarını alan benden başka uyanık var mıdır acaba? Yoksa da tavsiye ederim, çok işe yarıyor.

Daha iyisi

Bu yaşa geldim, hala uzun soluklu bir ilişki yaşayamadım. Hep dışarıda daha iyisi vardır diye düşünerek, o an birlikte olduğum insanı en ufak bir kusurunda terk ettim. Şimdi yaş geldi geçiyor, daha az kusur arayıp elimdekiyle yetinmesini bilmem gerekirken, ben hala bu fikrimden vazgeçemiyorum. Çapkınlık belki de böyle bir şey diye düşünüp, erkek olmadığıma dua ediyorum.