image description
Erkek, 34, Şanlıurfa

Aşk-ı Urfa

Bir mesaj attı tanıştık. "Şanlıurfa'yı gördün mü?" dedim. "Eski erkek arkadaşım Urfalıydı, bir gün Urfa'ya gidiyorum dedi, kuşaklar kuşaklar boyu İstanbullu olmanın verdiği eziklikle ben de köy görmek istiyorum dedim, ayrıldık." dedi. Üç gündür gülüyorum. Çünkü ben bir buçuk milyon nüfuslu, üniversitesinde on yedi bin öğrencinin okuduğu, on ilçeli, dinler mozaiği, hoşgörü ve misafirperverliğin başladığı, yer yanı ayrı bir tarih kokan, Hz İbrahim'e, Hz.Eyyüb'e, Hz.Şuayb'a ve daha nicelerine ev sahipliği yapmış bu kutsal mekanları görmeden yorum yapanların nelerden mahrum olduğunu biliyorum. Ey ahali hepinizi Şanlıurfa'ya bekliyorum...

Cesaret

Facebook'tan ''Seninle sevişmek istiyorum'' diye mesaj yazmış, baktım hatunu tanımıyorum ama üç ortak arkadaşımız var. ''Bir süre sonra geçer'' diye cevap yazdım, bekliyorum. Nemelazım; hemen kabul etti falan diye düşünmesin.

(İsteye)bilmek

Hararetli hararetli anlatıyordu, yok şöyle yok böyle... Girişimlerinin neden kısır kaldığını,gole bu kadar yaklaşıp her seferinde nasıl da topu dışarı atmayı başardığını sorguluyordu. Tam yorumumu yapacakken elinde çay tepsisi halası içeri girdi ve ''Atmayan silah yok sıkmayı bilirsen; vermeyen avrat yok istemeyi bilirsen'' dedi. Sustum. Zira kitapları bir tek cümle ile özetlemişti.

Sele

Bisikleti ilk erkeği olan kadınlar birleşip parti kursalar ana muhalefetle koalisyon yapıp iktidar bile olabilirler.

Uçan paralar

Ters giden işler, yanlış yatırımlar, iyi seçilmemiş yol arkadaşları... Son dört yıl ve buharlaşan küçük servetler. Bir akşam yemeği sonrası, eskilerden bir düğün kasedi izlemece. Ekran karşısında cimcime bir yeğen, ekranda amcası. Ve hüzünle tebessümü birleştiren o yorum: "Anne, siz babamla evleniyorsunuz diye amcam paraları havaya atmış, sizin yüzünüzden parası yok artık..."

Telif

Sosyal paylaşım sitesinde benim yirmi gün önce yazdığım sözümü kendine aitmiş gibi paylaşmıştı. Onlarca tebrik, iltifat yorumlarının altına kendi paylaşımımın ekran görüntüsünü yorum olarak ekledim. Çekememek mi dediniz? Yok canım, ne münasebet?

Uyuz

Bir kadının memesinin üst kısmı niye kaşınır ki? Hadi diyelim kaşındı, peki bir kadın memesini kaşıya kaşıya niye morartır ki? Hadi diyelim morarttı, peki buna kim inanır ki?

Bire bin

Ödeştik. Kanına girip aklını çeldiklerim, gönlüne girip fikrini çeldiklerim, koynuna girip sıcağını çaldıklarım... Bekarlar, evliler, dullar ve dahi nişan atmalarına sebep olduklarım, boşananlar, boşanıp tekrar evlenenler... Sarışınlar, kızıllar ve en çok da esmerler... Umut verdiklerim, umut verdiğimi düşünenler, "Sadece sevişiyoruz" dediklerim... Tek gecelikler, haftalıklar, daha uzun soluklular ve on yıldan fazladır hayatımda olup da lüzumu halinde ortaya çıkanlar... Velhasıl öyle ya da böyle tüm kadınlarım; bilmenizi isterim ki hepinizin hesabını bir tek kişi gördü. Dedim ya ödeştik. Aşk, güven ve en önemlisi "inanmak" duygularım katledilmiştir; bilgilerinize arz ederim.