image description
Kadın, 33, Adana

Türküz, gerçekçiyiz

@ayykızmıne 'ye atfen; İtalya'ya giden arkadaşım taharet musluğunun olmadığı tuvaletlerden birinden çıkıyor ve yan taraftan bir ses duyuyor: "Lan oğlum bu i.neler kedi mi ne? G.tlerini yalayarak mı temizliyor bunlar?" Evet Türküz, harbiyiz ve her yerde aynı özellikleri sergilemekten gurur duyuyoruz!

Karışık duygular

Test sorularını kontrol ederken bir sorunun iki şıkkını birden işaretleyen öğrencime "Bu ne şimdi?" diye sordum, gelen cevap: "Hocam o da karışık duygular içindeyim demek oluyor!"

Meme kanseri

"Meme kanseri riski altındasın, rutin meme kontrolüne gidiyor musun?" diye sordu, "Hayır" dedim. "Peki kendi ellerinle kontrol ediyor musun düzenli olarak?" dedi, "Hayır" dedim. "Manyak mısın kızım benim memelerim olsa her gün oynardım onlarla" dedi! Şimdi sağlık için miydi, neydi bu anlamadım ki!

Kısmetimi bağladın ey Türkoloji

Minik kağıtlara döşediğim Osmanlıca ve Farsça kopyalarını çantamda bulunca o Arapça harfleri büyü zennedip, korkmayayım diye de bana bir şey söylemeden alıp hocaya götüren bir annem var! Ama asıl alkışı, benim ders notlarını okuyup "Bu kıza kısmeti kapansın diye büyü yapılmış" yorumuyla sayın (!) hocamıza istiyorum!

Mübalağanın böylesi

Akşam saat 06.00'da, evimizden 10 dakikalık mesafedeki yazlık sitede oturan arkadaşımın yanına gitmeme izin vermeyen annemin bahanesi mi? Gecenin o vakti(!) şehirdışında(!) ne yapacakmışım?

Medeniyet

Aşı olacağı zaman kolay yakalamak için odaya kapattığım kedimin yanına girerken, kapısını çalan bir veteriner hekimimiz var. Saygı duyuyoruz!

Bitmeyen aşk

Her aşk bir gün biter, bitmese bile heyecanını kaybeder. Heyecanımı ilk günkü şiddetiyle yaşadığım tek aşksın itiraf.com. Her gece 00.00'da aynı heyecanla beklediğim tek şeysin. İyi ki varsın. Birlikte nice senelere.

Hazır cevap

Yemeği biten müşteriye yaklaşıp "Kaldırayım mı efendim?" diyen garson arkadaşıma gıcık bir gülüşle "Hangisini?" diye sorarak masayı kahkahaya boğan adamı değil, buna cevap olarak "Hangisini yediniz?" diye yapıştıran arkadaşımı huzurlarınızda alkışlamak istiyorum!

Emekli şekerler

Havaalanında uçağa binmek için son kontrolden geçiyoruz, o sırada görevlinin biri "Bebekli yolcular buraya gelebilir mi?" diyerek bebekli yolcuları önden alıyor. Bir bakıyoruz ki çok yaşlı tonton bir amca ve elinden tuttuğu bir teyze acele acele öne doğru ilerlemeye çalışıyor. "Amca ne yapıyorsun?" diyoruz, "Emekli yolcuları çağırıyorlar" diyor. Sıradaki herkes gülmeye başlıyor tabii. Yerim ben seni emekli şeker!