image description
Kadın, 39, Ankara

Uzun yol

Şehirlerarası yolda kocanıza çok karışırsanız sizi indirir, arkadaki otobüse bindirir. Görevimi yaptım, sizi uyardım...

Yanlış anlama

Basketbol takımımızın meşhur perili pürülü reklamındaki sözlerde ne dediğini anlayanınız var mı? Hayır yani "Kalk lan, senle bir kez daha şampiyon olacağız" denmiyordur kesin. Kesin canım...

Tuvalet eğitimi

Gelen hiçbir telefona yetişemeyip arayanlara geri döndüğünüzde, hiç utanmadan bir aydan beri "Kusura bakma, tuvaletteydim" diyorsanız; ufaklık tuvalet eğitimine başlamış demektir.

Şimdi okullu olduk

Oğlum anaokuluna başladı. İlk hafta karnemiz: yüzünde tırnak izleri, kolunda ısırık, bacağında kalem batığı... Pazertesi kılıç kalkanla göndereceğiz.

Yanlış zaman yanlış insan

Karnenizdeki o berbat notları görünce çok sayıklayacaksınız adımı ama nafile. İş işten geçti bir kere. Sırf tayinim çıktı diye seneye dersinize girecek öğretmene çiçekler getirip kur yapmayacaktınız yanımda. Bu da son dersti, dağılın artık.

Kaynana hazır

Bu sefer tutturdum galiba. Karşımda harika bir kaynana adayı var. Oğlu sevdiği gibi kendisi de bayılıyor bana. Hatta "Oğlum ilk defa bu kadar elektrik aldı birinden" cümlesini bile sarfetti. Galiba olacak bu iş. 15 yıl sabredersem kesin mutlu bir ailem olacak zira küçük bey henüz 7 yaşında.

Yürümez mi ki

Tam bir beyefendi. Beni yine kapıda karşıladı. Her haftaki aşk mektuplarından sonra bana bir de CD hazırlamış, bir demet de çicek getirmiş. Traş losyonunu da çok beğeniyorum doğrusu. "Öğretmenim bugün yine çok güzelsiniz" bile dedi. Of ya, ama daha 4. sınıfa gidiyor. Yürümez di mi?