Saç modeli

Dayım 4 yaşındaki oğlunu berbere götürüyor, ufaklık oturuyor koltukta, büyümüş tavırlarla berbere istediği modeli anlatmaya başlıyor. "Babamın saç modelinin aynısını istiyorum ama ortada boşluk olmasın." Bütün berberdekiler gülme krızlerinde, bense hala gülüyorum.

Aşk-ı Memnu

Teyzemi ciddi olan hastalığından dolayı hastaneye yatırdık. Hepimizin morali çok bozuk. Etraftaki odalarda yatan hastalarla hastalıklari ve tedavi süreleri hakkında konuşup bilgi alıyoruz fikir sahibi olmak adına. Hastalar yakınıyor, kimi 3 aydır buradayım, kimi 7 aydır buradayım, vücudum tedaviye cevap vermiyor diye dert yanıyor. Bombayı, hastalığının moralini bozmasına izin vermediği her halinden belli olan yaşı geçkin teyze patlatıyor. "Sizinki de bir şey mi, ben hastaneye yattığımda daha Behlül'le Bihter ayrılmamıştı!"

Kokoşum

Kendimi, daha 3 aylık olan oğlumun birinci yaş gününde saçımı nasıl yaptırsam diye düşünürken yakaladım ya, artık çevremdekilerin beni neden "kokoş" diye çağırdıklarını anlıyorum.

Kibarlık

Geçen yıl, alışverişin en yoğun olduğu zamanlar, alışveriş merkezlerinde park yeri bulmak mucizeyle eş değer. Alışveriş merkezinin hemen önüne "Park edilmez" işaretinin etrafı park etmiş araçlarla dolu ve etrafta dolaşan bir polis var. Kibarca polise yanaşıp "Buraya park etmemde bir sakınca var mı?" diye soruyorum. Bana "Aptal mısın be kadın?" bakışı atıyor ve park edilmez tabelasını gösterip ceza alacağımı söylüyor. Tam arkasını dönüp gidecekken "Peki bunca park etmiş araba neyin nesi?" diyorum, sinirli ve isyanlarda bir ses tonuyla "Onlar sormadılar!" diyor. Arkama bakmadan uzaklaşıyorum.