image description
Kadın, 25, İstanbul

Giyinik Kal

Süt kardeşim, namaz abdestini çıplak alırsa kabul olup olmayacağını sordu. Benden fetva istemesine mi yanayım, abdesti neden çıplak aldığını soramadığıma mı karar veremiyorum!

Zaman Kavramı

Gideceğim kursu anlatıp "Toplamda 80 saat eğitim veriyorlar." dedim. "Günde 80 saat mi?" diye bir soru yöneltti. Bu adamın yaşadığı kafayı, en kral içici yaşamıyordur.

Kız Annesi

Bebekken sahiplendiğim dişi kedim, kızışma döneminde ve bugün ilk defa çiftleşti. Kız anne, babalarını bugün daha iyi anladım. İnsana bir kıskançlık, bir zoruna gitme hissi geliyor!

Pamuk Anneannem

Zil çaldığında diafondan "Alo kimsiniz? " diyen, çalan telefonu "Buyurun, kim o?" diye açan, televizyonun sesini "Şişşşşt sessiz ol!" diye kısmaya çalışan şekerden tatlı bir anneannem var. İyi ki de var!

Yasaklar Silsilesi

Sigaramı; mobilyalarım beyaz diye odamda, ev halkı rahatsız olur diye salonda, misafirlere duman kokar diye misafir odasında, koku kolay çıkmadığı için tuvalette, hava soğuk olduğu için balkonda içemiyorum. E ben nerede içeceğim bu zıkkımı anne, nerede!

Büyük Sır

Arkadaşlarım; iki gündür geçen gün sürdüğüm, kristal parçacıklı gibi duran simli ojemin numarasını soruyorlar. "Ojem simli felan değil salaklar, normal oje sürdükten sonra tırnağımı tuza batırıyorum!" diyemiyor ki insan. Varsın meraktan çatlasınlar!

Kuzgun ve Yavrusu

Arkadaşımın, "Oyuncak bebek gibi benim kızım, çok güzel, ileride çok can yakacak!" diye sevdiği bebeği için "Evet aynı Chucky'nin gelinine benziyor." dedim, küstü. Dilimde kemik yerine ne var, gerçekten çok merak ediyorum!

Programlı Gıybet

Buluştuk, yemeğimizi yedik. Bir kafeye geçip çayımızı, kahvemizi söyledik. Çantamdan dedikodu başlıklarını not aldığım kağıdı çıkardım, her başlık üzerinde uzun uzun dedikodumuzu yaptık. Seviyorum çenemizin bağlarını...

Psikopat Fanatik

Bir daha asla fanatik bir erkek arkadaşıma, takımı yenildiğinde; "Aman üzülme, top kaleye girdi sana değil!" diye şaka yapmayacağım. Ters tepiyor, bence siz de yapmayın!

Yazık Bana

Kendisi güzel çıktı diye, benim firavun faresi gibi gözüktüğüm fotoğrafı bütün hesaplarında paylaşan arkadaşlarımı, vicdana davet ediyorum...