92

Geçen akşam durakta meşhur 92 numaralı otobüsü beklerken gördüğüm ve otobüs gelene kadar gözlerimin içine bakmaktan vazgeçmeyen güzel kız, hala buraya yazmanı bekliyorum.

Adalet

Canım annem, bugün pazarda tadına bakmak için yediğin bir mandalinaya karşılık; aldıklarının içinden bir tane geri bıraktın ya tezgaha, seninle ne kadar gurur duysam az.

Vicdan

Yaşı 90'ı geçmiş, ikinciye felç geçiren dedemin ölmesini istemem sadece acı çektiğini gördüğüm için. Yıllarca bizimle görüşmemesine rağmen, bütün çocukluğum, gençliğim başkalarının dedesiyle yaşantısına imrenerek geçse de seni böyle görmeye dayanamıyorum dede!

Pişkinlik

Yüklü miktarda alacağım olan akrabama; "Arabamı değiştireceğim, parayı toparlamaya çalışıyorum." diyorum. "Acele etme kampanyalar çıkacak daha uygun alırsın, bende bekliyorum." diyor. Pişkinliğin böylesi, pes!

Olmadı

En son görüştüğüm sevgili adayımın, bir çocuğu olduğunu duyan annem; "Senden bi halt olacağı yok, en azından sevip gezdireceğim bir torunum olacaktı." dedi ya, ben böyle ümitsizlik görmedim. Alacağın olsun anne!