image description
Erkek, 37, İstanbul

Sessiz Olun

Sen öğretmenlikten yeni çıkan birisini dış ticaret uzmanı olarak alırsan, yan odada şirket ortaklarının kahkahalarına "Sessiz olun bakiim!" diye bağırmasına da şaşırmayacaksın müdürüm.

Zamane çocukları

11 yaşındaki yeğenim sosyal medya hesabında "Kurt kılı geçirir ama yediği ayazı unutmaz." yazmış. Ekmeğe gittiğinde mi üşüdü, ne oldu anlamadım?

İltifat

Yeğenim sosyal medyada gördüğü güzel kıza özelden mesaj atıyor. "Çok güzel kızsın. Ananın a...a sağlık." İtiraf etmeliyim ki şimdiye kadar gördüğüm en kafa karıştırıcı iltifat buydu...

Zengin olmak

Ortaokuldaydım ve maddi durumumuz oldukça kötüydü. O gün de okula harçlıksız gitmiştim ve yiyecek olarak evden sadece elma getirebilmiştim. Edebiyat dersinde hocamız, beni kaldırarak; "Gelecekte ne olmak istersin? Nasıl bir hayatın olsun istersin?" dediğinde gözlerim dolu dolu "Çok zengin olmak istiyorum." demiştim. O da, "Zenginlik nedir biliyor musun? Akşamları rahatça ve istediğin saatte yatmak, sabah da rahatça ve istediğin saatte uyanmaktır." diye cevap vermişti. O zamanlar mesajı iyi almamış olabilirim ama şimdi ne demek istediğini çok iyi anladım hocam.