image description
Kadın, 30, Çorum

Herkesin kendi hayatı

Kuzenimin sözüne giden annem, bizim taraftan olan lafta sayılı misafirleri görünce çok kalabalık oldukları için utanmış. "İyi de siz 3-5 kişi gittiniz nasıl o kadar kalabalık oldu?" dedim. Annem durumu kendince anlattı; "Sadece dayınlar on kişi geldi; oğul, uşak, bit, yavşak..."

Ölmeyeydim iyiydi

Bilgisayarda oyun oyunu oynayacaksanız eğer, şunlara dikkat ediniz; 1- Yeteneğiniz yok ise oynamayınız. 2-Hadi inatlaşıp oynadınız diyelim, 4 yaşındaki bir çocukla oynamayın en azından. Yoksa suratınıza bakıp "Bıktım vallahi, bir kere de ölme ya ölme!" diye sizi dumur edip, sonra da yanınızdan gidebilir.

Dış ses

Pazartesi sabahı; "Dertler derya olmuş bende bir sandal" şarkısıyla, salı sabahı da; "Kaç kadeh kırıldı sarhoş gönlümde" şarkısıyla uyandım. Karar verdim çarşamba sabahı için dış cephe ustasından kendim şarkı isteyeceğim. Zira keratanın sesi çok güzel.

Xenon gücü adına

Gözümde mavi eyeliner ve mavi rimel gören eniştemin tepkisini aynen aktarıyorum; "Ooo baldız, yine yakmışsın Xenon farları." Kendisi abartmayı biraz sever de!

İki büyük nimetim

Bayram günü annem ile babamın elini peş peşe üç kere öpüyorum, hayırdır der gibi bakıyorlar. "Nimet yere düşünce üç kere öpüp alnımıza koyarız ya hani, siz de benim en büyük nimetimsiniz onun için üç kere öptüm." diyorum. Sonra gülüyoruz, sarılıyoruz bu günlerimize bin kere şükrediyoruz.

Sevemez kimse seni

Annemle Türk Sanat Müziği'nin dibine vurduğumuz bir gün; "Yanarım yanarım da Zeki Müren gibi bir dedem olmadığına yanarım." diye hayıflanmıştım. Şimdi ne zaman televizyonda Zeki Müren çıksa annem; "Tuubiş koş, deden çıktı yine." diye seslenir. Hay dilimi eşek arısı soksaydı da demeseydi.

Karadeniz'den akılda kalanlar

1-Bakmaya doyamayacağınız şelale, göl ve dereleri 2-Cennette olduğunuzu düşündüren yeşilin binbir tonu ağaçları, fındık ve çay bahçeleri, tertemiz yaylaları 3-Tarihi dokusuyla aklınızda yer edecek taş kaleleri, köprüleri, camii ve kiliseleri 4-Aklınızın alamayacağı yükseklikteki yamaçlara, tepelere inşa edilmiş ahşap ve beton evleri 5-Oksijeni iliklerinize kadar hissedeceğiniz temiz havası, damak lezzetine uygun yemekleri ve gece sahilde ya da yaylada yıldızların eşsiz seyri 6-Adrenalin sevenler için rafting, zipline ve yamaç paraşütü 7-İnsanların biraz aceleci, sinirli ama cana yakın ve misafirperver tavırları 8-Kızlarının güzelliği, erkeklerinin yakışıklı ama bir o kadar da çapkın ve flörtöz halleri 9-Kısacası doğa ve tarihi bir arada yaşamak isteyenlerin huzur ve dinginlik arayanların mutlaka uğraması gereken bir yer Doğu Karadeniz 10-Olumsuz olan tek yanı Arap turistler nedeniyle her konuda fiyatların aşırı pahalı olması. Onun dışında her şey eşsiz...

Bu kızı yeniden büyütmeliyim

Yeğenim sokakta oynarken güya başında bekliyorum diye çocuklara takılıp oyun oynamayı birazcık abarttığımı, ertesi gün kapıya gelen komşunun 8 yaşındaki kızının, ''Ablam sokağa gelmiyor mu? diye sorup, beni sokakta oynamaya çağırmasıyla anladım.

Mersi Ablacım

Önceki itirafımı okuyup, "Annen haklı, iki sene sonra yumurtaların riskte olacak yavrulayamazsın(!) abla." diye mesaj atan genç itirafçı, sen çok yaşa e mi. İnan sana ne kızdım ne de kırıldım, sadece gülmekten nefes alamadım.