Odun(muy)uz

"Hele bir yelken açalım da, baktın olmadı inersin en yakın sahilde. İnerken yüreğime basarsın, hem ayağın ıslanmaz hem izin kalır bende." dedim, "Bakarız ya!" dedi. Alın size, tez konusu olacak odun!

Yürü git

Yürüyen merdiven çalışmıyorsa, basamak aralığı fazla diye binmek istemiyorum ama normal merdivenin de basamak aralığı az olmakla beraber sayısı fazla... Bir keresinde 45 saniye durup, "Hangisine?" diye düşünmüşlüğüm var. Magmada yürüyen merdiven var mıdır acaba?

Ayrı dünyalar

Ben, Abbasi Hanedanlığı'nın ve onun Avrupa'da son toprağı olan Gırnata Emirliği'nin; kültürel birikimini ve hazin sonunu anlattım. O, ilgiyle dinleyip; "Selçuklu mu önceydi yoksa Osmanlı mı?" diye sordu. Lavaboya gidiyorum diyerek kalktım ve koşar adım uzaklaştım. Güzellikte bir yere kadar kardeşim...

Tatildeydi

Kestirmeyi kullanarak 2 dakika sürecek yola girmeyip trafiğe takılmak; 15 dakika. İşyerinin bulunduğu sokağı karıştırıp, bütün mahalleyi dolaşmak; 25 dakika. Geri dönüş için girilecek yoldan çıkmak; 10 dakika. Ziyaret için işyerinin önüne geldiğin arkadaşının tatilde olduğunu hatırlamak; paha biçilemez.

Bahtsız bedevi

O kadar fuar zamanından, git 'Tarım fuarına' denk gel. O kadar mankenin arasından git, kepçe ve traktörlerin arkasında bir masaya denk gel. Kutup ayısı mı? O da birazdan denk gelir.

Işıklar

Kırmızı ışıkta, en öndeysem; tuhaf bir sorumluluk haliyle ne telefona ne de sağa sola bakabiliyorum. Gözümü ışıktan ayırmıyorum ve sarı yanınca hareket etmezsem başarısız olmuşum gibi canım sıkılıyor. Manyak mıyım neyim?