Sarışın komşuluk

Saçımı sarıya boyatıp kuaförden geldiğim gün, komşuyla bindiğimiz asansörde kendi katıma basmayı unutup asansör durunca inen, açık kapıdan içeri giren ve peşinden gelip ters ters bakan komşusunun aptal olduğunun düşünen tabii ki benim. Tüm bunların sebebi ise sarışınlarla ilgili bilinçaltım.Yani umarım öyledir!

Reklamlar

Rüyamda dizi görmeyi anlarım ama dizinin reklam arasını görüp o arada sıkılmakta ne demek oluyor? Benim acilen bir iş bulup bu televizyon izleme işini bırakmam lazım. Zira yakında rüyalarıma reklam almaya başlayacağım...

Antepli İzlenimlerim

1) Altını özellikleri kadınları çok seviyor. 2) Mermeri çok seviyorlar, olabilecek her yere mermer döşüyorlar. 3) Altını çok seviyorlar. 4) Beyaz tenli ve balık etli kadınları çok seviyorlar. 5) Altını çok seviyorlar. 6) Eti çok seviyorlar ama içinde kuyruk yağı varsa iki kere çok seviyorlar. 7) Altını çok seviyorlar. 8) Para kazanmak onlar için önemli olduğundan çalışmayı seviyorlar. 9) Altını çok seviyorlar. 10) Çarşıları çok güzel ama nedense daha çok parklarını seviyorlar. 11) Altını çok seviyorlar. 12) Eğer daha modern bir şehir olan Mersin'den buraya geldiyseniz, sizinle ilgili her şeyin buna üstünüzdeki eşyalardan, ev eşyasına kadar hepsi dahil fiyatını öğrenmeyi çok seviyorlar. 13) Altını çok sevdiklerini ve takmayanları ayıpladıklarını söylemiş miydim?

Güven meselesi

Hadi ben hava daha beş dakika önce günlük güneşlikken, birden fırtına çıkınca "Mersinin bir karısına, bir de havasına havasına güven olmaz." dedim kahkahayı bastım. Peki sevgili arkadaşım, sen ne akla hizmet beğendiğim çocuğun yanında "Senden belli zaten" dedin de güldün. Bunun hesabını sorarım sana...

Kurtuldum

Son zamanlarda yaşının ilerlemesi ve babasını kaybetmesiyle iyice duygusallaşan annemin "artık evlen" ısrarlarına son çare olarak hayatta en nefret ettiği kişi olan eski sevgilimle ilgili böyle bir planım olduğu cevabını verdim. Birkaç gündür konuyu ben açsam da o kapatıyor. Vallaha da kurtuldum galiba be!

Ortaya Karışık

Hayat, neredeyse iki aydır işsiz olduğumu bilen ve her gün yanımda olan , "Dur ben bugünden itibaren maaş biriktirmeye başlayayım" espirime ise "İşe mi başladın?" diye şaşıran arkadaşımın kafası kadar karışık.

Değiştim ben

Anneannemin "Ateist misin yoksa sen?" sorusu üzerine "Yok, deistim ben" demeseydim, "Değiş tabi yavrum. Olma öyle ateist falan. Yaradanını, Peygamber'ini gücendirme evladım. Çok günah. Aferin, bak değilmiş teyzesi" şeklindeki konuşmayı duymaya maruz kalmayacaktım. O konuşmadan sonra çok değiştim ben, hem de çooook...

Aslında ona ağlamadım

Dün akşam katıldığım sekizinci sınıf mezuniyet töreninde genç anne olma ihtimalim kalmadığı gibi anne olma ihtimalimin bile gittikçe azalıyor oluşuna, belki de hiçbir zaman kendi evladımın böyle günlerini göremeyeceğime, aslında her ne kadar inkar ediyor olsam da delice bir evladım olmasını istediğimi bir kere daha fark edişime ağladım. Yani sizin sandığınız gibi iyi kalpliliğimden değildi o gözyaşları sevgili veliler.

Bıkınca Söyleniyormuş

Aileme karşı çok duyarlıyım, küçücük yaşlarımdan beri bana yaşattıkları her acıya rağmen çekip gidemiyorum. Patronuma karşı çok duyarlıyım, hakkım olandan az verip hakkı olandan çok eleştirmesine rağmen işten çıkamıyorum. Hoşlandığım adama karşı çok duyarlıyım, bana sarılmış yatarken başka kızlarla yazıştığı telefonu ağzına sokmak yerine derdi olunca o telefondan onu arayıp mutlu etmeye çalışıyorum. Arkadaşlarıma karşı çok duyarlıyım, tüm zor zamanlarımı tek başıma atlatmış olsam da her koşulda onların zor zamanlarında yanlarında oluyorum. Kim varsa hayatımda hepsi için liste uzayıp gidiyor. Ve ben artık tek başıma bu kadar duyarlı olmaktan, her gece yatağıma yatıp ağlamaktan bıktım. Ölsem de kurtulsam bu günler için kullanılan bir cümleymiş demek.