image description
Kadın, 45, İstanbul

Emekli

Telefonumda bir uygulama var, ne zamandır birlikte olduğunuza dair gün hesabı yapıyor. Dün kutlama yaptı evleneli 8 bin gün olmuş. Biz de bir kutlama yaparız belki diye heveslenip hemen kocama söyledim. Tepki aynen şu; ''Vay be demek ki evlendiğimiz gün SSK'lı olsaydık bugün emekliydik.'' Şimdi düşünüyorum acaba bu adamın yaş haddinden emekli olmasını mı beklesem, yoksa kendim malulen emekli mi etsem?

Kınama

Çok meşhur yerli jean markamızın dar paçalı ve uzun bacaklı pantolon modellerinin isimleri Jake, James ve Robert iken bol paçalı, büyük beden modelinin ismi neden Hasan hala anlamış değilim. Türk halkı ve bütün Hasanlar adına esefle kınıyorum!

Yürüyen Ölüler

Evden çıkıyorum, asansörle zemin kata iniyorum, kapıyı açıp dışarıya adımımı atıyorum, asansörü bekleyen biraz hırpani kılıklı 2 kişiyi görüyorum, çığlığı basıp kabine geri kaçıp kapıyı bam diye kapatıyorum. Demek ki neymiş; bir günde 8 bölüm Walking Dead izlemek bünyeyi bozarmış. Ayıp oldu komşulara ya. Sizi zombi sandım da denmez ki insanlara şimdi.

Hatırlananlar

Tombalak oğlumla oturmuş bir ünlümüzün çocuğunun ne zaman doğduğundan konuşuyoruz. İnternetten araştırdık, baktık 10 sene olmuş. Oğlum ''Ben hatırlıyorum o çocuğun doğduğu zamanı, vay be yaşlanmışım'' dedi. ''O da bir şey mi, ben senin doğduğun zamanı hatırlıyorum'' dedim sırıtarak. Şöyle bir tepeden tırnağa kendini süzdü ve cevap verdi: ''Ee çok pardon da anne, benim gibi bir şey doğursam kesin ben de hatırlardım.''

Ebenin derdi

Çocuklarımı aynı hastanede 3 yıl arayla doğurdum. Doktorları farklı ama ebeleri aynıydı. Küçüğünü doğurmaya çalışırken, sancıların aralarında ebeye bu durumu söyledim. ''İyi olmuş, birbirlerine hay senin ebene diyemezler en azından'' dedi. Çok kulakları çınlıyor sanırım...

Eski ben

Gece yatmak ve sabah 25 sene önceye, üniversiteye başladığım ilk güne uyanmak istiyorum. Şimdiki aklımla eski ben hayatımda neler neler değiştirirdik diye düşünüyorum da düşünüyorum.

Sarımsak sorunsalı

Kocamın adını unuttuğu sarımsağı anlatma çabasıdır: "Hani şu küçük küçük beyaz şeyler var ya. Hani yediğimizde camiye gidemiyoruz..." Anladım ben seni canım.

Şut ve gol

Oynadığım oyunda acayip yüksek puanlarla her aşamada birinci olan, göbeğimi çatlatsam ikincilikten öteye geçemememe sebep olan şahsiyeti arkadaşlıktan çıkardım. Mutluyum, huzurluyum, ve artık birinciyim!

Güneşe özgürlük partisi

Piknikteyiz. Akşamüstü güneş batıyor ve çok güzel bir manzara var. Benim oğlanlar zamane modasına uyup güneşi baş ve işaret parmaklarının arasında tutmuş havası verecek şekilde resim çekip sosyal medyada paylaşma hevesiyle gidiyorlar. Biraz sonra gülerek geri geliyorlar. Piknik alanının bekçisi yanlarına gelip ''Gençler merak ettim, herkes bu saatlerde buraya gelip eliyle C işareti yapıyor. Bu hangi partinin işareti acaba. Bilelim de ona göre biz de yapalım'' demiş. Gülmekten cevap verememişler.