image description
Erkek, 43, İstanbul

Realite

Yeni kız arkadaşı için yorum yapmamı istedi; "Ruhu güzelse neden olmasın" dedim. Çok yuvarlak konuştuğumu, daha net olmamı isteyince; "Tipi senin kabul kriterlerine uyuyorsa kimseyi dinleme" dedim. Politik davranmayı bırakmamı isteyince de dayanamadım; "Simsiyah makyaj yapmış, zaten maymundan üç gün önce doğmuş gibi" dedim, "Abi sen de abarttın ama yaa!" dedi. Benden ne istiyorsun kardeşim?

Göreme

Kapadokya Açık Hava Müzesindeki tapınakları dolaşıyorum. Dışarı çıktığımda kenarda oturan bir kızla karşılaşıyorum. Belli ki dolaşmaya üşenmiş, miskin bir ifadeyle bana dönüyor ve "Abi içeride ne var?" diye soruyor. İkiletmeden "Taş duvarlar" deyip yoluma devam ediyorum. İçeride başka ne olmasını bekliyordu bilmiyorum ama eminim ki cevabım onun için de tatmin edici olmuştur.

Şaşkın

İş arkadaşımla çiseleyen yağmur altında yürürken; "Hava durumuna baktın mı, bugün yağacak mı?" diye soruyor. Yukarıdaki siyah bulutları gösterip devam ediyorum. Tahmininiz üzere baya saftır kendisi...

Korkum dağlarda gezer

Servis şoförümüz trafikte bir sürücüyle dalaşıyor, bu kez adam bıçkın çıkıp önümüzü kesiyor. Araçtan inip tam bizimkine patlayacakken az önceki asabiyetinden eser kalmayan şoför abimiz kısık sesle uyarıyor; "Abi senin arka fren lambası yanmıyor, muayeneden geçmez."

Mutluluk

Yıllardır araba kullanıp bir yerden bir yere sadece ulaşımı sağladım. Hiçbir araba son aldığım minibüs kadar beni mutlu etmedi. Araba artık keyif aracım; piknik, kamp, gezmeler... Ne istersem tam olarak amacına hizmet ediyor. Hayat kısa, dostlarla keyfini sürmek ise artık çok daha uzun.