image description
Erkek, 48, Ankara

Sahtekarlar

Bayramda eve gelenlerle muhatap olmamak için odamın kapısını kapatıp, annemlere "Evde yokum" diye tembihleyen ben, odayı basıp, "thiredition abi bilgisayarda oyun oynuyor!" diye ispiyonlayan veletler karşısında "Ne zaman eve geldin? Duymadık" diyen annem ve "Biz de seni bekliyorduk" diyen sevgili komşularım, galiba çocuklar dışında hepimiz biraz sahtekarız.

Çevreci

Bankamatikten çektiği parayı çöpe atan, makbuzunu ise cüzdanının en nadide köşesine yerleştiren çevreci kişi benim.

Otorite

Sınıfımlarımın birindeki azılı öğrenci liderinden acayip tırsıyor ve mezun olup gitmesi için dua ediyorum. Umarım diğerleri bunun farkında değidir.

Bomba

Bomba ihbari yapılan otobüsü en yakın benzin istasyonuna çekerek polisin gelmesini bekleyen sürücüyü huzurlarınızda tebrik etmek istiyorum.

Beklenen

Tecrübeler gösteriyor ki kadınlar dörde ayrılıyor: Arabaya kadar bekleyenler, yüzüğe kadar bekleyenler, nikaha kadar bekleyenler ve sonsuza kadar bekletenler...

Sheriff

Aşırı hız cezasından yırtmak için Türkiye'den aklımda kalan bütün taktikleri (acındırma, hemşehri çıkma, saf numarası vs.) denedim, burada hiçbiri hiçbir işe yaramıyor.

Arap bacı

"Arap yağı bol bulunca k.çına sürermiş." deyimini İngilizce tercüme etmeye çalışarak, ortamı geren kişi benim. Hayır, memleketini, milletini bilmediğin insanların arasında atıp tutmanın ne alemi var, bir anlasam!

Obez

Sipariş ettiğim akşam yemeği paketinin içine fazladan üç adet plastik kaşık ve çatal daha ilave eden restaurant sahibi, mesajın alınmıştır dostum. Yarından tezi yok diyete başlıyorum!