image description
Kadın, 28, Elazığ

Taş adam

Babamın böbreklerinde, karaciğerinde ve safra kesesinde taş vardı. Geçenlerde görme problemi çektiği için doktora gittik ve doktor babamın gözünde taş olduğunu, bundan dolayı görmede problem çektiğini söyledi. Eve gelip anneme durumu anlattığımızda annemin yorumu ise her şeyi özetliyordu: "Maşallah, taş gibi adamsın vesselam!"

Şanlıurfa

1- Balıklıgöl'ün atmosferi gerçekten çok güzel, mutlaka gidilmesi gereken bir yer. 2- Şehir düzenli, gitmek istediğin yere otobüslerle rahatlıkla karışıklık olmadan gidebiliyorsun. 3- Kiralar çok pahalı. 4- Ev sahipleri siz taşındıktan sonra bir sürü yeni iş çıkarıyor başınıza. 5- Elektrik sayacı var her şey legal diye girdiğiniz evin içinde gizli bir kaçak elektrik tesisatı çıkabiliyor, dikkatli olun. 6- Büyükşehir olmasına rağmen AVM yönünden fakir bir şehir. 7- Araba süren mor eşarplılar kadın değil, sakın dönüp garip garip bakmayın.

Çabuk bitiremez

Yeğenim yemek yiyecek. Annem yeğenime; "Hadi Allah'ım sen yardım et, çabuk bitireyim diye dua et." diyor, yeğenim duayı tekrar ediyor. Fakat yemekten bir kaşık alır almaz işler değişiyor ve yeğenim yeniden duaya başlıyor; "Allah'ım yardım etme, çok sıcak bu."

Başka türlü çeçmez zaman

Matematik öğretmeni fen bilgisi öğretmeni ile evli, İngilizce öğretmeni teknoloji tasarım öğretmeni ile evli, Türkçe öğretmeni sosyal bilgiler öğretmeni ile evli, din kültürü öğretmeni kendi zümresinden bir hoca ile evli, başka bir İngilizce öğretmeni Almanca öğretmeni ile evli ve daha sayamadığım bir çok öğretmen birbiri ile evli. Çalıştığım ilçede millet can sıkıntısından evlenip duruyor, imdat!

Dört çocuk annesi

Arkadaşım ile konuşurken, "Ben 4 çocuk annesiyim." dedi, anlamadım. Daha sonra cümlesini açıkladı: "Ayol, 4 tane yayınlanmış bildirim var. Sanatçılar her albümüne çocuğum gibi diyor, benim çocuklarım da makalelerim." Ne diyeyim? Allah analı, babalı büyütsün inşallah.

Japonya'ya bir bilet

Japonya'ya giden bir tanıdığımız fotoğraf paylaşım sitesinde yediği yemeklerin fotoğrafını paylaşmış. Çok iştah kabartıcı(!) bu yemekleri anneme gösteriyorum. "Tam senlik yemeklermiş." diyor. "Neden ki? Ben bunlara ağzımı sürmem." diyorum. "O yüzden diyorum ya, git de biraz göbeğin erisin." diyor.

Estetik de yok ki

Dolabımdan rujumu alıyorum ve sürmek için kapağını açıyorum. Tam dudağıma değdirdiğim anda ruj parçalanıp yere düşüyor. Kardeşim büyük bir çığlık kopartıyor. Eğilip ruju yerden alıyorum. Kardeşimin gözlerini kocaman açtığını görüyorum, anlamsızca yüzüne bakıyorum. Kardeşim şoku atlatınca durumu anlatıyor: "Bir an dudağın düştü sandım."