image description
Kadın, 35, Antalya

Avukat Bey

Erkeksi hatlarım olduğu söylenemez. Buna rağmen her karşılaşmamızda bana avukat bey demene ne diyeceğimi bilmiyorum Muhterem Amca. Bari sekiz aylık karnım bi anlam ifade etseydi!

Poğaça

@gizo01 'in itirafındaki gibi... İlk defa poğaça yaptığımda 13 sene önce görümcem, ikinci defa yaptığımda 3 sene önce kocamı kuzeni vefat etti. Dün dolaptaki zeytin ezmelerini gören kocam "Bari bir poğaça yap, değerlensinler." deyince durumu anlattım. "Tamam o zaman yapma, yaparsan da babaannene niyet et, en yaşlı o" dedi. Sonuç; poğaça moğaça yapmıyorum!

Hayata bakış

Nar ayıklamayı ve sevdiklerime ayıkladığım narı yedirmeyi seviyorum fakat ayıklanmış nar yemekten zevk almıyor, ille dişimle tırnağımla mücadele ederek yemeyi tercih ediyorum. Hayata bakışım eşittir nara bakışımmış meğer.

Teknolojik tencere-kapak

İşkembeyi basınçlı yıkama ile temizleyip kurbanı dekupaj testereyle parçalayan kocama karşılık, sirli ağda bandını saç şekillendiricimin sıcak hava üfleyen başlığıyla ısıttım. Yaşasın pratik çözümler, yaşasın uyumlu çiftler!

Dikkatli geç

@signhere 'e atfen; köpek üst geçidin merdivenlerini tırmanırken geçidin ayağında kendini yola atmaya hazırlanan yaya da gördüm, yaya geçidini kullanan köpeklere karşılık kendisine kırmızı yanarken arabaların önüne fırlayan yayaları da. Hem de defalarca. Yaşam içgüdüleri bizden daha gelişmiş, ortak yaşam becerileri de. Çimlerde arkadaşlarıyla uzanmalarına boşa imrenmiyorum.

O benim işte

@Charisma_c 'ye atfen; her biri 90 saniyeden uzun yanan ve sabah trafiğinde en az iki seferde geçilebilen ışıkların birinde tostunu yiyen, diğerinde makyajını tamamlayana rastladıysan, o benim işte!

Fakirliğini bil

Kafasında iş ve maddiyatla ilgili sıkıntılar olan kocama sesleniyorum, "Canım yanlış yapıyorsun, zengin parasıyla, fakir karısıyla oynar." diye. Maalesef biliyorum ki adamcağızda benle oynayacak neşe yok...