Yağmur

"Sence yağmuru bu kadar romantik yapan şey ne?" diye sordum, "Ay saçlarımın fönü bozuldu. Eve gidelim!" dedin. Kozalak olmak erkeklere özgü bir şey değilmiş meğer.

İmkansızım

Her gün görüyorum seni neredeyse. Her seferinde de gözlerine takılıp kalıyorum. Elbette farkındasın, eminim. Ama bunun imkansız olduğunu ikimiz de biliyoruz. Yine de söylemeden edemeyeceğim. Ben sana aşığım. Çikolatalı sigaramı her yaktığımda, ilk karşılaştığımız anı hatırlıyorum. O zaman da söylediğin gibi, her yerin çikolata kokmasını sağlıyorum. Seni uzaktan sevmek, aşkların en güzeli M...

Şeytan üçgeni

Sevgilisiyle telefonda konuşurken babasına yakalanan 12 yaşındaki kuzenime mi, olayın ertesi günü kuzenimin okulunu basan dayıma mı, babasının geldiğini nöbetçi öğrenciden öğrenip sevgilisini okulun diğer kapısından kaçıran kuzenime mi, yoksa bu şeytan üçgeninde saf kalan kendime mi alkış istesem, bilemiyorum.

Bayram sabahı

Ablamı kaybettim bir bayram sabahı. Birbirini izledi bu bayramlar; dayım, kardeşim, anneannem, kuzenlerim... Bu yüzden yaşlı gözlerle uyanıyorum bayram sabahına. Sormayın artık sebebini.

Elveda

Yaptığın yanlışlar yüzündendi ayrılığımız. Aradan yıllar geçmişti ki, bir kaza geçirdiğini öğrendim. Her şeye rağmen ilk aşkımdın. Bir "Elveda" demeden gitmemeliydin. Ruhun şadolsun.

Kar

Kuzenimle pencereden kar yağışını izliyoruz. "Kar manzaralarını çok severim," diyorum. Gelen cevap: "Ben sevmem. Sanki biri şehrin üstüne boşalmış gibi."

O şimdi asker

Kuzenim, askerde olan nişanlısını düşünerek şarkı söylüyor: "... Uykuda mevlâm beni ona göster!" Arkasından, teyzemin cevabı geliyor: "Niye gösterecekmiş kız, cenabet mi uyandıracaksın çocuğu?"

Titreşim

Telefonu titrediğinde "Aha! Telefon osurdu!" diyen bir babam, ardından da ona "Sen yapmışındır o haltı. Baksana ne biçim koktu!" diyen bir annem var.

İngilizce mesajlar

Eski sevgilimin İngilizcesi çok iyiydi. Benimse kötü. Bana hep İngilizce mesajlar gönderirdi. Bense anlamazdım. Aşkla ilgili olduğunu düşünüp,"Ben de seni aşkım." yazıp gönderirdim. Ayrıldığımız gün bir tokat gibi yüzüme vuruldu o mesajların anlamı. İngilizce dersleri almam lazım.