image description
Erkek, 36, İstanbul

Aynalar aynalar

Göz göze geldiğimizde sert sert, "Ne bakıyosun!" dediğinde "Sana bakmayan erkekte kesin bir i.nelik vardır." dedim ve sen koşar adımlarla uzaklaştın ya; mağaza vitrinindeki aynadan gördüm, otuz iki dişin tekmili birden parlıyordu. Kabul edelim çok yaratıcı bir iltifattı.

Maşallah

Bir toplantı esnasında tanıştığımız kadın ile sohbet ederken konu dinlere geldi ve ateist olduğunu söyledi. Her ikimiz de elimizden geldiğince sorulara cevap vermeye çalıştık, sonunda da yeterince bilgimizin olmadığına kanaat getirip daha fazla tartışmanın manasız olduğuna karar verdik. Konuyu değiştirmek için "Gerçekten saçlarınız çok güzel ve bakımlı"dediğimdeyse cevabıyla ne kadar ateist olduğunu ispatlamış oldu; "Nazar değdireceksin. Maşallah de." E ne yapalım, dedik tabii.

Hesaplama

Uzun mesafeli ilişkisi bitmiş arkadaşı teselli ediyoruz. Herkes kendince bir öğüt veriyor. En son yaşı kırka yaklaşmış, her fırsatta etrafındakileri ezmeye meraklı abimizden muhteşem bir hesaplama yöntemi geliyor. "Pipin kaç santim ise sevgilinle arandaki kilometrede en fazla o kadar olmalı" diyor. Ne zamandır bu fırsatı kollayan ben cevabı yapıştırıyorum "Demek ki benim en fazla 18 km olması lazım" diye. Bakışları görülmeye değerdi. Düşünüp dursunlar şimdi...

Afiyet olsun

5 yaşındaki eşek sıpası şarkı söylüyor: "Tuttu fırlattı kalbimi, ezdi üstünü çiğnedi. Salamla reçel yedi, salamla salamla..." Eh, bunca güzel melodiden sonra biz de dayanamadık onu yedik tabi...

Ticaret

Facebook'tan ekledi ve "Yaşın kaç? Nerelisin? Ne iş yapıyorsun? Ne kadar kazanıyorsun? Evin var mı? Araban var mı?" sorularıyla direk konuya girdi. Sonunda da "Sen hiçbir şey sormadın" diye ekledi. "Destekli sütyen mi kullanıyorsun?" diye sordum. "Bu ne biçim soru" diye cevap verince "İki saattir tüm malvarlığımı araştırdın. Bırak ben de satın alacağım malın kalitesini merak edeyim" dedim. Engelledi sağolsun.

Konuşma

İnternette bir kadınla beş dakika konuşan erkeğin, mental açıdan rahatladığı yazısını okuyoruz. Çenesi ile meşhur hatun kişiden bomba geliyor: "Aaa beş dakika konuşabilen erkek mi yapmışlar?"

Aç tavuk

Hangi psikoloji ile uyuduysam rüyamda garsonun yaptığı hayvanlığı şikayet etmek için müdürünü çağırmasını istedim. Ali Ağaoğlu çıkageldi! Adama bir iki bağırdıktan sonra baktım ki adamın beni salladığı yok, çıktım oradan. Daha da gitmem!